Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
İki Adet Elektro Servor Motorla Çalışan Elektrik Üreteci
İlan Tarihi: 10.05.2018
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2018/00829
İki Adet Elektro Servor Motorla Çalışan Elektrik Üreteci
[2] Bilinen jeneratörler kendi çalışma düzeninde benzin veya dizel teknolojisi ile çalışmaktadır [3] Bu Durum motorun çalıştırılabilmesi için sürekli benzin yada dizel yakıtına ihtiyaç duyacaktır [4] Yeni Alternatif Enerjili Jeneratör ile sitemin ilk çalışmaya başladığı anda enerji harcaması sonra Tork enerjisini elektrik enerjisine döndürmesiyle 1 nolu mikser 2 nolu mikseri enerji açısından bütünleyerek kapalı bir sistem enerji döngüsü olur [5] Bu kapsamda üretilen kapalı sistemdeki elektrik enerjisi sistem dışına enerjinin ilk verildiği noktadan cihazlarımızı çalıştıracaktır. [6] Tekniği bilinen jeneratörler çok sesli çalışmakta ve maliyet fiyatları harcanan enerji ile birlikte yekûnda hesap edilirse maliyeti yüksek olmaktadır [7] Türkiyemiz’ den dünyaya açılacak olan yeni bir enerji kazanımı ürünü rantablıdır [8] yeni uygulayacağımız jeneratör ise yenilenebilir enerji kapsamında yer alıp sessiz çalışan motor teknolojisine sahiptir. Enerji ve [9] Bu nesil jeneratörler ağırlık bakımından hafiftir; ilk enerji verildikten sonra tekrar enerjiye ihtiyaç duymadan karşılaşacağı ohm direncine göre elektrik enerjisi üretecektir. Buluşun çözümünü amaçladığı teknik problemler [10]Yeni nesil jeneratörde yenilenebilir enerji ve kazanım enerjisi bünyesinde enerji talebine yeni bir çözüm getirdiği için örneğin bir arabanın 100 km gidebilmesi için ortalama 7 lt benzine ihtiyaç duyuyor ise gerçekleştirilen bu buluşla sarf edilen enerji miktarı azalmakta lakin ulaşılan verim artmaktadır; [11] Örneğin 100/7 =14,285 olsun Fayda/Sarfiyat 100/2 = 50 Optimizasyonu sağlayacaktır bu da enerji verimliliği kapsamında yaklaşık % 300 enerji verimliliği tasarrufu olabilmektedir.
Jeneratör Üretimi
Araştırma Raporu
Başlangıç PRototip
1000000 TL

 • Adı Soyadı
  Mehmet ERDAL
 • Unvanı / Görevi
 • Kurumu/Kuruluş
  0
 • Telefon
  05056316983
 • E-posta
  meherdal@gmail.com
 • Adres
  0