Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir yerel ağda rastgele erişimlere yönelik usul.
İlan Tarihi: 21.12.2012
Lisans verme
Patent
2010/00230
Bir yerel ağda rastgele erişimlere yönelik usul.
Buluş, telsiz-destekli bir yerel ağda rastgele erişimlerin düzenlenmesine yönelik bir usule ilişkin olup, en az bir erişim noktası (AP), en az bir erişim noktasının (AP) kapsama alanı içinde bir birinci telsiz istasyonu (QSTA2; QSTA3), en az bir erişim noktasının (AP) kapsama alanı dışında ve aynı zamanda, birinci telsiz istasyonu (QSTA2; QSTA3)'ün kapsama alanı içinde en az bir uzak telsiz istasyonu; ve eğer varsa, en az bir erişim noktasının (AP) kapsama alanı içinde ilave telsiz istasyonları içerir; burada, en az bir erişim noktası (AP), kapsama alanı içindeki telsiz istasyonlarına (QSTA2, QSTA3) bilgiler yollanması için telsiz kaynaklannı (RP0LLQSTA2, RPOLLQSTA3) aralıklı olarak tahsis eder; ve burada, telsiz istasyonları (QSTA2, QSTA3), telsiz kaynaklanna bilgiler yollanması için bir rastgele erişimi aralıklı olarak uygular. Buluşa göre, birinci telsiz istasyonu (QSTA2; QSTA3) en az bir uzak telsiz istasyonuna, en az bir uzak telsiz istasyonunun bir rastgele erişim iznine ilişkin bilgiler içeren bir sinyal yollar. Usul vasıtasıyla, uzak telsiz istasyonlarının rastgele erişimlerine izin verilebilir veya yasaklanabilir; dolayısıyla, rastgele erişimler telsiz-destekli bir yerel ağda uzak telsiz istasyonlanyla verimli olarak uygulanabilir.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL