Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir pencere veya kapı kanadı.
İlan Tarihi: 21.09.2012
Lisans verme
Patent
2009/06985
Bir pencere veya kapı kanadı.
Bir oluk (3) oluşturan bir profil çerçeveyi (1) içeren bir pencere veya kapı kanadı. Belirtilen oluk bir izolasyon camını (2) içine almakta olup, izolasyon camını (2) cephe tarafında çevreleyen bir çevresel yüzeye (6) ve izolasyon camının (2) kenarının üzerine binen bir oluk yüzeyine sahiptir. Bu pencere veya kapı kanadı da, izolasyon camını (2) oluk (3) içine tutturan ve en azından çevresel alanlarda izolasyon camının (2) cephe alanları (5) ve bu cephe alanların (5) karşısında bulunan, oluğun çevresel yüzeyleri arasındaki çevresel bir açıklığı (8) dolduran bir yapışkan tabakayı (7) içermektedir. Buluş, izolasyon camının değiştirilmesini mümkün hale getirmek için, çevresel yönde uzanan ve yapışkan tabaka (7) için öngörülen bir sınırlama eşiğinin (22) izolasyon camının (2) bir kapak camı (11) alanına yerleştirilmekte, belirtilen kapak camı oluk yüzeyinden (12) belirli bir mesafede olarak bu oluk yüzeyine (12) dönük durmaktadır.
 

  • Adı Soyadı
    Sultan
  • Unvanı / Görevi
  • Kurumu/Kuruluş
  • Telefon
  • E-posta
    sultan.yetginlioglu@tpe.gov.tr
  • Adres