Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir telekomünikasyon sisteminde iyileştirilmiş sistemler arası handover.
İlan Tarihi: 21.06.2012
Lisans verme
Patent
2009/06254
Bir telekomünikasyon sisteminde iyileştirilmiş sistemler arası handover.
Mevcut başvuru, bir hücresel telekomünikasyon sistemi içinde, bir çağrı, bir birinci radyo erişim sisteminden (örneğin umts) bir ikinci radyo erişim sistemine (örneğin gsm) geçirilirken (yani "handover" edileceği) karşılaşılması muhtemel başarısız bir geçiş durumunun yönetilmesine yönelik bir çözüm sağlamaktadır. Söz konusu çağrı bir umts hücresinden bir gsm hücresine "handover" edilmeden önce, gsm hücresine ait bsic kodunun mobil istasyon tarafından doğrulanması gerekir (2-5). Buluşa konu olan çözüme göre, çağrının gsm hücresine "handover" edilmesiyle ilgili en az bir kriter, sistemde önceden belirlenmiş durumda tutulur. Bsic doğrulama işleminin başarısız kalması durumunda, sistem bir veya daha fazla sayacı günceller (2-7) (yani rnc, söz konusu bsic doğrulaması başarısız olduğunda bir mobil istasyonla bağlantı kurmuş olan utran hücrelerine ait bilgileri toplar). Şu sayaçlar doğrulanır: başarısız bsic doğrulama girişimi sayısı, ardışık başarısız doğrulama girişimi sayısı, vs. ; sayaçların değeri kriterler ile karşılaştırılır (2-8) ve eşik kriterlerinden en az biri yerine getirilir ise, sistem, bahsedilen mobil istasyonun bahsedilen gsm hücresine yönelik sistemler arası ölçümünün kesilmesini sağlar (2-9).
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL