Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir traktör-römork sisteminde basınçlı havaya sahip bir fren sistemine kumanda edilmesi için bir işlem.
İlan Tarihi: 21.05.2012
Lisans verme
Patent
2009/01332
Bir traktör-römork sisteminde basınçlı havaya sahip bir fren sistemine kumanda edilmesi için bir işlem.
Bir çekici taşıttan ve buna bağlı olan ve basınçlı hava sistemi, bir basınçlı hava besleme hattı yoluyla çekici taşıtın basınçlı hava sistemine bağlanan bir römork taşıtından oluşan bir taşıt kombinasyonunun basınçlı havalı fren sisteminin çalıştırılması için bir usulde, basınçlı hava besleme hattının basıncı, bir birinci sabit ve ayrıca en azından bir ikinci sabit basınç değerine ayarlanabilir; burada römork taşıtının tanınması için vasıtalar sağlanmıştır ve basınçlı hava besleme hattındaki basınç değeri, tanımanın neticesine bağlıdır. Römork taşıtı, çekici taşıt tarafından tanınır ve basınçlı hava besleme hattındaki basınç değerinin ayarlanması, tanıma neticesinin bir fonksiyonu olarak anahtarlama vasıtasıyla gerçekleştirilir.
 

 • Adı Soyadı
  TÜLİN DÜNDAR
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL