Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Esnek konteynerleri bir döner makineden bir taşıyıcıya devamlı olarak hareket ettirmek için bir aparat ve bir yöntem.
İlan Tarihi: 21.03.2013
Lisans verme
Patent
2010/07997
Esnek konteynerleri bir döner makineden bir taşıyıcıya devamlı olarak hareket ettirmek için bir aparat ve bir yöntem.
Esnek konteynerleri bir döner makineden (3) bir taşıyıcıya (4) devamlı olarak hareket ettirmek için bir aparat olup, aşağıdakileri içermektedir: - esnek konteynerleri (2) döner makineden (3) dikey pozisyonda çeken ve ardından bunlan yatay pozisyonda taşıyıcıya (4) bırakan, çeneli (7) çok sayıda kıskaç (6) ile periferal olarak tedarik edilmiş bir döner yapı (5); kıskaçları iki operatif pozisyon arasında 90 döndürmek için araçlar (14, 15, 16). Aşağıdakileri içeren bir yöntem: dikey konumdaki tek tek konteynerlerin (2) döner makineden (3) kıskaçlar (6) vasıtasıyla çekilmesi; konteynerleri taşıyıcıya (4) transfer ederken, konteynerlerin (2) dikey pozisyondan bir yatay pozisyona döndürülmesi; taşıyıcı üzerine transfer edilen konteynerlerle etkileşime geçmedikleri bir bölgede kıskaçların (6) eş zamanlı hareketi ile, konteynerlerin (2) taşıyıcı (4) üzerine serbest düşme ile bırakılması.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL