Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Transformatör tankının kırılmasını önlemek için sistem
İlan Tarihi: 21.03.2013
Lisans verme
Patent
2008/09054
Transformatör tankının kırılmasını önlemek için sistem
Burada bir transformatör tankının deformasyon limitini yükselten, böylece esas olarak basınçtaki anı bir artışı önleyen ve birim alan başına kırılır disklerin sayısını arttırarak kıvılcım tankın neresinde ortaya çıkarsa çıksın tankın kırılmasını önleyen bir kırılma önleme sistemi açıklanmaktadır. Sistem transformatör tankına yerleştirilen ve koruyucu kalkanı, doğrudan transformatör tankına takılmayacak şekilde destekleyen bir destek parçası içerir. Transformatör tankından dışarı doğru uzanan borulara birçok kırılır disk monte edilir ve transformatör tankındaki basınç önceden belirlenmiş bir basınç seviyesine ulaştığında bunlar kırılır. Transformatöre bitişik bir pozisyondan dik olarak birçok tahliye tankı yerleştirilir ve bunlar borulara bağlanır. Ayrıca tahliye tanklarının her birine alt bir pozisyonda bir yağ basınç manometresi monte edilir ve yalıtım yağı tahliye tankı içine aktığında bu bir sinyal üretir.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL