Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Uzamsal alt orneklendırmede güçlü, asimetrik modulasyonlu uzamsal etiketleme prosedürü.
İlan Tarihi: 21.03.2012
Lisans verme
Patent
2009/00858
Uzamsal alt orneklendırmede güçlü, asimetrik modulasyonlu uzamsal etiketleme prosedürü.
Mevcut buluşun amacı, uzamsal - yani gözle görülmeyen - bir etiketin medya üzerine uygulanmasını sağlayan bir prosedür sunmaktır. Bu işlemde zorluk, bu etiketin yazımını düşük çözünürlüklü bir resim sağlama aygıtıyla yapmaktadır. Yüzey birimi başına d1y'ye d1x noktalı bir çözünürlüğe göre ve yüzey birimi başına d2y'ye d2x noktalı bir çözünürlüğe sahip yazım düzeniyle okunması amaçlanan X x Y noktalarının sayısal uzamsal etiketinin bir medya üzerine uygulanması ve genelleştirilmesi prosedürüyle bu amaca ulaşılır. Anlaşıldığı gibi d1x/d2x ve/veya d1y/d2y oranının 1'den büyük olduğu bu prosedür aşağıdaki aşamaları içerir. -X'de nx= d1x/d2x faktörüne göre, Y'de ny= d1y/d2y faktörüne göre sayısal uzamsal etiketin çok örneklendirilmesi,
 

 • Adı Soyadı
  YUSUF SARIKAYA
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  BAŞKENT DANIŞMANLIK YAPI VE EĞİTİM HİZM. TİC. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-2310022
 • E-posta
  info@baskent.com.tr
 • Adres
  Necatibey Caddesi Sezenler Sokak No:1/9 KIZILAY-ANKARA